+90 (216) 471 2092 (Satış)  ●  +90 (262) 644 0051 (Servis)  ●  info@novi.com.tr

Evler için Enerji Sistemleri

 

Ev için Güneş Enerjisi Kullanmanın Faydaları

Evlerinizde yapacağınız bir güneş enerjisi yatırımının öncelikle kendi cebinize faydası olur, uzun ömrü ile evinizin değerini arttırır.

Başlıca Avantajları

Kendi enerjinizi üretebilmek varken neden daha fazla fatura ödeyesiniz ?
Novi Güneş Enerjisi sistemleri ile elde edebileceğiniz faydaları ve katma değerleri size açıklayalım.

 •  Faturaları ödemek yerine kendi enerji üretim alanınıza sahip olun ve hatta uzun vade de gerçek anlamda kar elde edin.
 •  Evinizin değerini arttırın.
 •  Çevreye duyarlı olduğunuzu etrafınızdakilere gösterin. Kaçınılmaz olan bu gelişmelerde ileriyi gören vizyonunuzu herkese fark ettirin.

Güneş enerjisi, elde edebileceğimiz en kesintisiz ve en temiz enerjidir.

Tasarruf edin!

Yaptırmak istediğiniz güneş enerjisi sistemin büyüklüğüne bağlı olarak, üretkenliğinde değişiklikler olmaktadır. Daha büyük hacimli sistemlerin birim maliyetleri daha düşük olduğu için ve üretim kapasiteleri de fazla olduğu için, harcadığınız yatırım maliyetinin geri dönüşü de aynı ölçekte kısa olacaktır. Yani ne kadar yüksek üretim kapasitesine sahip olursanız, kurulum maliyetiniz yüksek bile olsa elde ettiğiniz kar daha fazla olacaktır. Sadece kağıt üzerinde bir kar değil, kullanmadığınız elektrik enerjisini devlete satabilirsiniz.

Türkiye de ortalama bir ev sahibi, aylık 920 kW/saat elektrik tüketmektedir. Yapacağınız ufak çaplı bir yatırım ile aylık faturanızın %50’sinden tasarruf edebilir, biraz daha büyük ölçekli bir projelendirme ile fatura ödemeye bir son verebilirsiniz.

Akıllıca bir yatırım yapın, Evinizin değerini arttırın

Unutmamanız gereken ilk şey, yıllar boyunca ödediğiniz faturaların sonunda elinizde kalıcı hiçbir şey kalmamaktadır. Güneş enerjisi yatırımı ile bu durum sizin lehinizedir.

Yapılan araştırma ve incelemeler de, ki bunu bizzat sizde internet üzerinde kısa araştırmalar yaparak görebilirsiniz, güneş enerjisine sahip ev ve arsaların satış fiyatlarında, güneş enerjisiz muadillerine göre bariz fiyat farkı göze çarpmaktadır.

3kW elektrik üreten bir sistem, evinizin değerini en az 25-30 bin TL arttıracaktır.

Çevreye duyarlı bir yatırım ile etrafınızdakilere örnek olun

Güneş enerjisi yatırımı ile ülke ekonomisine günümüzün en değerli olgusu olan enerjinin üretimi ile katkı sağladığınız gibi, dünyadaki karbon salınımına da pozitif yönde katkı sağlayın. Yapacağınız yatırım ile çevrenizdeki insanlara çok güzel bir örnek teşkil edecek, yaptığınız yatırımdan gururla bahsedecek ve örnek alınacağınızı unutmayın.

 


Uygulamalar

[widgetkit id="5"]

 


 

Güneş Enerjili Evler

Evinizin güneş enerjisi sistemi için finansman seçenekleri

NoviGroup güneş panalleeri ile yapacağınız akıllıca bir yatırımın yıllar sonra size kazandıracağı maddi getiriyi en başta akılınızda bulundurun.

İster doğrudan satın alın, isterseniz bankaların yenilenebilir temiz enerjiyi destekleyen programlarından kredi kullanın,  yada isterseniz komşularınız yada ilgili finansörler ile ortaklıklar yapın..

Günümüzde güneş enerjisi sistemlerin maliyetleri eskiye oranla çok düşmüş, teknolojik olarak verimlilikleri de aynı oranda artmıştır. Yapacağınız yatırımdan zarar etmeniz gibi bir durum söz konusu olamaz.


Doğrudan satın alın

Yapacağınız yatırımda doğrudan satın alınma da elbette bazı faydalar olacaktır. Ticarette nasıl ki bir ürünün toplu alımlarında ve peşin ödenmesinde indirim olmakta ise, burada da yapacağınız yatırım büyüklüğüne ve ödeme koşullarına göre avantaj elde edebilirsiniz.


Kredi kullanın

Eğer yapmak istediğiniz yatırımın büyüklüğü, kısa vadede ekonomik olarak size fazla bir yük getiriyorsa, hemen pes etmeyin. Günümüzde yenilenebilir enerjiye bir çok finans kurumundan ve devletten teşvik bulunmaktadır. Planlı ve güvenilir bir ödeme planı ile çözümler uzak değil.


Finansör edinin yada Komşunuz ile ortaklık kurun

Belki size bu yol daha uzun ve zor gibi görüne bilir ancak şunu kendinize bir sorun:

 • Komşunuz ile bu konuyu hiç konuştunuz mu?

Belki aynı fikri sahiptir ve destekler. Konuşmadan asla bilemezsiniz.

Unutmayın, bu yatırım, zararı olmayan ve senelerce size tasarruf sağlayacak ve hatta ek gelir getirecek bir yatırımdır. Güneş enerjisi sistemlerini 25 yıl garantilidir.
Çevrenize ki olası yatırım ortakları ile görüşürken, elde edeceğiniz tasarrufun yanında, sahip olduğunuz bina, ev ve arsaların satış değerini arttıracağınızı belirtmeyi de unutmayınız.

 

[widgetkit id="3"]


Evler için güneş sistemi çeşitleri

Tüm ev tipi güneş sistemleri edindiğimiz birikimlere şekillenmiş ve zamanla geliştirilmiş olan sistemlerdir. Kurulumu hızlı ve pratik yapılabilecek şekilde hazırlanan panel ve sistem parçaları, eğitimli montaj ekiplerince kurulur ve bağlanır.

Çatı Tipi Güneş Sistemi

Çatı tipi güneş sistemleri, çatıların geniş yüzeyi ve kullanım dışı kapladığı alan sebebiyle doğal olarak ev sahipleri için en çok tercih edilen metottur. Kullanılacak olan çatıların üzerinde yeterince boş alan olması, gölge alan yerinin bulunmaması ve GGD (güney-güneydoğu) ve GGB (güney-güneybatı) yönlerine dönük olması en iyi verimlilik için temel gereksinimlerdir.

Kurulum öncesi evinize kurulabilecek güneş sistemi büyüklüğü, üretim verimliliği ve maddi olarak size ne kadar sürede geri dönüşüm sağlayacağını inceleme sonrası detaylı rapor ile görebileceksiniz.


Çatı tipi güneş sistemlerinin faydaları:

 • İhtiyaca göre siyah, gümüş, mavi renk seçenekleri (markaya göre değişir)
 • Ağır hava koşullarına karşı dayanıklıdır
 • Çatınızın sağlamlığında artış
 • Düz yada eğimli fark etmeksizin kolay ve temiz kurulum
 • Güçlü çatı yalıtımı (Yaz aylarında ev içi serinliğin sağlanması)


Yer Tipi Güneş Sistemi

Yer tipi güneş sistemlerinin kullanılabileceği birçok elverişli alan bulunmaktadır. Genellikle açık arazilerde yer kaplayan ama belki sizin de fark edemediğiniz birçok alana yer tipi güneş sistemi kurulabilmektedir.


Yer tipi güneş sistemlerinin faydaları:

 • Güvenli bir şekilde yere bağlanır
 • Ağır hava koşullarına karşı dayanıklıdır
 • Kolayca kurulum yapılır, farklı yükseklik ve eğriliklere göre her kontura uygulanabilir
 • Yükseltilebilen Garaj gibi yerlere uygulanabilir

 

[widgetkit id="2"]


 
Uzun vadeli enerji üretim garantisi

Öncelikle şunu unutmayın, nasıl ki her hangi bir ürün aldığınızda markaya ve modele göre ürün kalitesi değişim gösteriyorsa, güneş panellerinde de bu aynı şekildedir.
Güneş panelinin ürün kalitesi şu şekilde sınıflandırabilirsiniz.

 • Çarpmaya karşı dayanıklılık
 • Sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklılık
 • Güneş hücrelerinin enerji verimliliği
 • Üründe kullanılan enerji üretim teknolojisi
 • Kullanılan sistem parçalarının kalitesi
 • Ürünün yapısal ve üretkenlik olarak uzun ömürlülüğü

Bir güneş panelinin kalitesini bu faktörler belirler Pazar fiyatı da bu ölçüde değişiklik gösterir. Sadece ürün maliyetini göz önünde bulundurarak asla değerlendirme yapmamanızı hatırlatırız.


Verimlilik

 

 • Sistemin kurulum şeklinden dolayı paneller üzerinde oluşabilecek gölgeleri düşünerek bu duruma izin vermeyiz.
 • Sistem kurulurken zaman içinde üzerinde oluşabilecek toz ve kiri minimuma indirecek şekilde, parçaları az kir tutacak şekilde montaj sırasında yerleştiririz.
 • Kurulumdan sonra yüklenici firmanın verimlilik testilerini inceler ve duruma göre onaylarız.
 • Sistemi sadece birkaç yıllık değil, en az 10 yıl sorunsuz çalışabilecek şekilde kapsamlı bir kontrol ile kurarız.
  Olası bir bakım durumunda tüm markalara sınırsız erişim ve ithalat kapasitemizin yanı sıra, Türkiye genelinde her yere ürün ve servis gönderimi sağlıyoruz
  Günümüzün en son teknolojilerine sahip yeni güneş panellerini ile, eski sistemler üzerinde geliştirme ve güncelleme imkanı.
  10 Yıl ürün garantisi
25 Yıl elektrik üretim garantisi

 

Eviniz için güneş enerjisi çözümlerini incelediniz ama hala aklınızda bazı sorular mı var? Lütfen aşağıdaki cevaplara bir göz atın.


Bölgenizin bağlı olduğu dağıtım şirketine başvurarak TEDAŞ yetkili bağlantı izninin alınması gerekir. İl idareleri ve belediyelerden ilgili arazinin kurulacak sisteme uygunluğunun belirtildiği yazının alınması gerekir.

Her hangi bir hesap hatası olmadığı sürece zarar etme riskiniz yok. Ancak paneller yeterli güneş alamadığında çalışamamasından dolayı zarar olarak görülebilir ancak paneller yerleştirilmeden önce saha tespitinde bu durumun değerlendirilmiş olması gerekir. Evinizin çatısı yada panellerinizin olduğu bölge, ileride dış bir etkenden dolayı gölge de kalırsa, sadece kısa vadeli zarar olarak görülebilir. Ama bunun bir çözümü bulunmaktadır. Güneş sisteminiz küçük aparat değişşimleri ile istenilen farklı bir bölgeye nakledilebilir.
Amortisman süresi bölgeye bağlı olarak, Türkiye şartlarında şu an 5-7 yıl arasındadır.


Yıllara göre performans garantisi

 • 20 yıl ürün garantisi
 • 25 yıl elektrik üretim garantisi
 • İlk yılın sonunda en az %97 enerji verimliliği
 • Her yıl % 0.7 – 0.9 arası verimlilik düşüşü
 • 11 Yıl sonra %90 verimlilik garantisi
 • 25 Yıl sonra %80 verimlilik garantisi